Anasayfa / Gebelik Yöntemleri & Kısırlık / Anne Oldum / Doğum Sonrası Annelik / Anneliğin İlk Haftaları İle İlgili Gerçekler
Anneliğin İlk Haftaları İle İlgili Gerçekler

Anneliğin İlk Haftaları İle İlgili Gerçekler

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Anneliğin İlk Haftaları İle İlgili Gerçekler
Anneliğin İlk Haftaları İle İlgili Gerçekler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Anneliğin İlk Haftaları İle İlgili Gerçekler yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Bebeğiniz olacağını öğrendiğiniz andan itibaren onun nasıl görüneceğini, nasıl bir anne olacağınızı ve hayatınızın nasıl değişeceğini düşünmeye başladınız. Ama hiçbir düşünce ya da konuşma sizi anneliğin ilk birkaç haftasına hazırlayamaz.

Hayalinizde, bebeğinizi ilk gördüğünüz anda ona deli gibi aşık oluyorsunuz değil mi? Ama maalesef bu, her zaman planladığınız gibi olmayabiliyor. Anne olmanın sonucu olarak hormonlarınızın kontrolden çıkmış olmasımodunuzdaki iniş çıkışlar sizi gerçekten de zorluyor.

Herkes, yeni anne babanın, bu maceraya atıldıkları için son derece mutlu olduklarını düşünürler ve anneler, diğer insanlara işin düşündüklerinden çok daha zor olduğunu itiraf edemezler ve bunu kimseyle konuşmazlar. Burada, annelerin bilmesi gereken şey, onların yalnız olmadıkları ve her yeni annenin bebeğini kucağına aldığı ilk haftada çok zorlandıklarıdır.


İşte size yeni anne olmakla ilgili kimsenin anlatmayacağı gerçekler.


Doğum işin kolay kısmıdır
Hamilelik yeterince zor bir süreçtir ve sonrasında da doğum ve iyileşme süreci onu takip eder.

Emziriyorsanız, bu da ağrılı ve rahatsız bir süreçtirGöğüsleriniz acırmeme uçlarınız yara olur ve hiçbiri beklediğiniz gibi büyülü ve romantik bir şekilde ilerlemez. Emzirmenin getireceği bağ kurma durumu ise zamanla gelecektir.


Bıkkınlık ve endişe sizi ele geçirecek
İlk günden itibaren anneliği iyi yapıp yapamadığınızı sorgulamaya başlayacaksınız. Burada bilmeniz gereken elinizden gelenin en iyisini yapıyor olduğunuzdur.

Bir de endişe var, geceleri uyuyamayacaksınız çünkü bebeğinizin birden nefes almayı bırakacağını düşünerek paranoya yapacaksınız. Her hapşırdığında hasta olduğundan endişeleneceksiniz ve ona yaklaşan herkesi dezenfekte etmek isteyeceksiniz.

Annelerin suçluluk hissini bilir misiniz? Bir kadeh şarap içseniz kendinizi suçlu hissedersinizbebeğinize süt emziremeyip bebek maması verdiğiniz için kendinizi suçlu hissedersinizsürekli kendinizi her şey için suçlu hissedersiniz ve sık sık ağlarsınız.


Bebeğinizle bağ kurmaya hemen başlayamayabilirsiniz
Yeni annelerin %70-80’i doğum sonrası bunalımını yaşar. Bebeğinizi bırakıp bir an önce işe dönmeyi bile dileyebilirsiniz ama bir süre sonra anne-bebek bağınız şekillenecektir ve bunun anında olmaması önemli değildir.


Zombi gibi olacaksınız
Yeni annelerin uykusuz kaldıkları bir gerçektir. İlk haftalarda, hatta belki aylarda, yorgunluktan, gerçekten de zombi gibi olacaksınız. İnsanlar sizinle konuşacaklar ve siz onları yorgunluktan dinleyemeyeceksiniz. Araba kullanamayacak kadar yorgun ve uykuya hasret olacaksınız.


Özgürlüğünüzü özlemeniz gayet normal
Bir an gelecek eskisi gibi seyahat edemeyeceğinizi fark edeceksiniz. Evden, öncesinde bebek çantanızı 20 dakika boyunca hazırlamadan, çıkamayacaksınız. Bebeği beslemeniz, giydirmeniz, yanınıza temiz bez almanız, araba koltuğunu sağlam oturtmanız…vb. pek çok şey yapmanız gerekecek. Eşinizle bir filmi her 10 dakikada bir durdurmadan izleyemeyeceksiniz, akşam yemekleri sandviçlere ve hızlı yenilen atıştırmalıklara dönecek çünkü yemek pişirmeye vaktiniz olmayacak.

Peki, tüm bu sorunların yanında işin güzel yanı nedir? Bir daha asla yalnız olmayacak olmanızBebeğinizher zaman sizin yanınızda olacaksizin öğrettiklerinizi öğrenecek, sizin sağ kolunuz, küçük kopyanız, en yakın arkadaşınız olacak. Bütün bu bıkkınlıkların yanında sık sık mutluluk gözyaşları da dökeceksiniz.

Yeni bebek sahibi olan bütün annelere söylenen şey ”Zamanla her şey düzelecek.” ‘tir. Bu, gerçekten de doğrudur. Eğer doğru olmasaydı kimse ikinci çocuğunu dünyaya getirmezdi!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Doğum Sonrası Kilo Verme Yolları Nelerdir?

Doğum Sonrası Kilo Verme Yolları ​ Doğum Sonrası Kilo Verme Yolları Nelerdir ? Doğum Sonrası Kilo Verme Yolları hakkında sizin için topladığımız bilgiler...

Kapat