Anasayfa / Sağlıklı Beslenme / Sağlığa Yararlılar / Ananas Tüketmek İçin İyi Nedenler
Ananas Tüketmek İçin İyi Nedenler

Ananas Tüketmek İçin İyi Nedenler

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Ananas Tüketmek İçin İyi Nedenler Nelerdir? Ananas Tüketmek İçin İyi Nedenler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Ananas Tüketmek İçin İyi Nedenler ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Kolayca hazırlanan ve son derece sağlıklı olan bu meyveye gereken önemi veriyor musunuz?


Lezzetlidir

Bu tropikal meyveyi daha önce tatmadıysanız bunu daha fazla geciktirmeyin. Çünkü ananas gerçekten de çok lezzetlidir.

Kolayca soyulur
Zor gibi görünse de ananası soymak çok kolaydır. Ananası hazırlamak için, iki ucunu kesin ve sonra keskin bir bıçakla kabuğunu soyun. Sonra ananası dörde bölün ve hepsinin içindeki sert kısmı alın ve kalan kısmı küçük, lokmalık parçalara bölün. Artanı buzdolabında saklayabilirsiniz.

Antioksidanlar
Pek çok meyvede bulunan antioksidanlar ananasta da vardır.

Kullanışlıdır
Ananasla pek çok şey yapabilirsiniz. Salataya katabilir, yemeklerde pişirebilirsiniz. Ananas, avokado ve jalapenoyu karıştırıp tavuk ve balıklarınızı bu sosla lezzetlendirebilirsiniz. Ananas, kivi, mango, portakalı karıştırıp lezzeli bir meyve salatası yapabilirsiniz.

Yemek pişirebilirsiniz
Çiğ olarak çok lezzetli olan ananas, pişince de bir o kadar lezzetli olur. Ananas parçalarını tavuk göğsüyle karıştırın ve içine kırmızı dolmalık biber ekleyin. Sonra bunu pişirin ve lezzetli bir tatlı ekşi tavuk elde edin. Ya da ananas suyu ve teriyaki sos ile tavuğu pişirin ve mükemmel bir Hawaii yemeği elde edin. Ananaslarınızı ızgarada pişirip üstüne bal ekleyerek mükemmel bir tatlı da hazırlayabilirsiniz.

Kalorisi düşüktür
Bir kase ananas sadece 100 kaloridir. Yani tatlı olmasına rağmen onu yemekten korkmanıza gerek yok!

C vitamini
Ananas, C vitamini ile doludur ve bu, immün sisteminiz ve yaralarınızın iyileşmesi için önemli bir vitamindir. Her gün ananas tüketmek, soğuk algınlığına yakalanmanızı engeller.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Somonun Faydaları Nelerdir?

Somonun Faydaları Nelerdir? Somonun Faydaları​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Somonun Faydaları Nelerdir ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit...

Kapat