Ameliyatsız Kilo Verme Seçenekleri Nelerdir?

Ameliyatsız Kilo Verme Seçenekleri Nelerdir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Ameliyatsız Kilo Verme Seçenekleri Nelerdir? Ameliyatsız Kilo Verme Seçenekleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Ameliyatsız Kilo Verme Seçenekleri Nelerdir​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Unutmayın, asıl önemli olan, vücudunuza kendi içinizden gelen bir bilinç sayesinde güvenmenizdir.

Kilolarınızdan sıkıldıysanız fakat ameliyatsız kilo verme yöntemlerini tercih ediyorsanız opsiyonlarınızı bilmenizde fayda var.

Lazer liposuction
Bazen ne kadar çok egzersiz yaparsanız yapın, ne kadar diyetinize dikkat ederseniz edin, bazı bölgelerdeki yağlar inatçıdır ve bir türlü gitmezler.

Ameliyatsız iyi sonuç veren tedavi yöntemlerinden biri lazer liposuctiondır. Bu, son günlerde de gittikçe popülerleşen bir yöntemdir.

Geleneksel liposuctionın aksine, lazer liposuction genel anestezi ya da bir gece hastanede konaklama gerektirmez.

Uzmanlar ne diyor?
Geleneksel liposuction son derece acılı bir süreçtir ayrıca büyük komplikasyon riski taşımaktadır ve hasta için rahatsız bir iyileşme süreci vardır.

Fakat daha yeni bir zayıflama yöntemi olan lazer liposuction ile çok düşük bir risk altında olursunuz ve lokal anestezi kullanmanız yeterlidir.

Peki nasıl çalışıyor?
Yağa uygulanan ultrasound ve lazer araları daha küçük bir kateter yardımı ile yağın alımını kolaylaştırıyor. Üstelik eski liposuctionun aksine yüksek çözünürlüklü Vaser (lazer liposuction) vücudu şekillendirebilen bir yöntemdir.

Lazer liposuction 2-3 milimetrelik küçük kesitlerle uygulanır. Bu kesitlere optik lazer yerleştirilir.

Lazer, enerjiyi, yağ hücrelerini kırmak için gönderir, aslında yağı eritir ki kolayca vücuttan dışarıya alınabilsin.

Cerrah, eriyen yağı, aynı kesiye ince bir sonda sokarak vücut dışına çıkartır. Daha sonra lazer tekrar uygulanır ve bu uygulama cildin kasılmasını sağlar böylelikle cilt sıkılaşır ve yağın alındığı bölgedeki deri sarkmaz.

Tedavinin uygulanma süresi ne kadar alanın tedavi edileceği ile doğru orantılıdır. Genellikle, 2’den fazla bölgeye aynı anda bu prosedür yapılmaz.

Genel olarak, bir seferde 500 mls ve 1 litre yağ vücuttan alınır. Bu nedenle insanlar başka bölgeleri için aynı tedaviyi uygulamak isterlerse, başka bir randevuda gelmeleri gerekir.

Tahmin edeceğiniz gibi, Vaser’in en çok kullanıldığı bölgeler karın, simitler, iç ve dış baldırlardır. Ayrıca çene ve gıdı, boyun, hatta ayak bilekleri için de bu yöntem kullanılabilir.

Artı yanları

 • Sadece lokal anestezi kullanılır.
 • Hastanede kalmak gerekmez.
 • Küçük ve inatçı bölgelerde iyi sonuç verir.
 • Cildin sıkılaşmasını sağlar.
 • Günlük hayata hemen dönülebilir.

Eksi yanları

 • Kesiklerin mikrop kapma riski vardır.
 • Eşit durmayan sonuçlar alabilirsiniz.
 • Az da olsa yanma ve yara izi kalma riski vardır.
 • Pahalıdır.

İyileşme süresi
Lazer liposuctiondan sonra bir odada, kısa bir süre, dinlenebilirsiniz ve ertesi gün normal hareketlerinize ve hayatınıza geri dönebilirsiniz. Bazı hastalar, tedaviden sonra, birkaç gün hafif morarma, şişme ve hassasiyet duyabilirler.

Doktorunuz sizden 7 gün boyunca 24 saat basınç uygulayıcı bir giysi giymenizi tavsiye edecektir. Daha sonra bir 7 gün daha sadece gündüzleri bu kıyafeti giymeniz gerekir.

Bu şişmelerin azalmasını sağlar. Ayrıca gym ve koşma gibi egzersizleri 7 gün boyunca yapmamanız tavsiye edilir. Ama işe gitmeye ertesi gün başlayabilirsiniz.

Sonuçlar
Genellikle sonuçları ilk günden görmeye başlarsınız ve bütün sonucu görmeniz 6-12 ay sürer. ​


Cilt sıkılaşması
Lazerin cilt sıkılaştırıcı tedavisi liposuction işleminden sonra tavsiye edilir. Bu sayede cildinizin yağlar alındıktan sonra sarkması önlenmiş olur. Güvenli olması için daima sağlık profesyonelleri tarafından uygulanmalıdır.

Cilde yüksek ısı verilerek uygulanır. Işık cildi uyarır ve kolajen salgılamasını sağlar. Sonuç olarak; daha dolgun ve pürüzsüz bir görünüme sahip olursunuz.

Her cilt sıkılaştırıcı lazer uygulaması 45 dakika ile 1 saat arası sürmektedir. Bu, uygulanan bölgeye göre değişiklik gösteren bir zaman dilimidir. Uygulama sonrası dinlenme sürecine ihtiyacınız olmaz.

Uzmanlar ne diyor?
Bu yöntem epidermise zarar vermeden uygulanır ve vücut ve yüzdeki her bölgeye uygulanabilir.

Artı yanları

 • Daha sıkı bir cilt
 • Rahat bir tedavi yöntemi
 • Yüzde ve vücutta kullanılabilir

Eksi yanları

 • Pigmentasyona neden olabilir
 • Morarma yaşanabilir
 • Şişme ve iltihap riski vardır

İyileşme süresi
Böyle bir süreye gerek yoktur.

Sonuçlar
İlk uygulamadan sonra sonuçlar gözle görülebilir ama zamanla, cildiniz kolajen salgıladıkça daha net belli olmaktadır.


İncelme sargıları
Vücudunuzu inceltmenin bir başka yolu da incelme sargılarıdır. Cildinizin sıkılaşmasını sağlayan, yağın son tabakasını eriten mucize bir yöntemdir

Bütün problemli bölgelerde (popo, baldırlar, kollar, bacaklar) kullanılabilir. Ayrıca selülit ve çatlaklara iyi gelir. Üstelik acısız bir yöntemdir.

Uzmanlar ne diyor?
Bıçak altına yatmanız gerekmeden incelmenizi sağlayan bu yöntemle mükemmel sonuçlar alacaksınız. Ayrıca bu yöntem cildinizi temizler, toksinlerden arındırır ve sıkılaştırır.

Sigara ve içki içenler ve yağlı yiyecek tüketenler vücutlarında daha çok toksin bulundururlar ve bu da bazı bölgelerin incelmesini zorlaştırır.

Bu yöntem cildinizin dış çeperini uyarır ve kan dolaşımını hızlandırır. Böylece problemli bölgelerdeki toksinler ve yağlar kırılır ve lenf sistemi ile vücuttan atılırlar.

Hedeflediğiniz bedene düştükten sonra, bedeninizi korumak için, zaman zaman bu sargıları tekrar kullanmak akıllıca olacaktır.

Bu yöntem sayesinde zamanla selülitlerinizden kurtulabilirsiniz.

Bu yöntemi hayatınızda değişiklikler yapmadan kullanırsanız sonuçlar geçici olur ve kilolarınız geri gelir. Bu nedenle hastalar bu yöntemle tedavi gördükten sonra sağlıklı yaşamaya ve beslenmeye yönelmelidirler.

Artı yanları

 • Hemen sonuç alırsınız.
 • Daha pürüzsüz bir cilde kavuşursunuz.
 • Toksinlerden arınırsınız.
 • Cildiniz sıkılaşır.

Eksi yanları

 • Sonuçlar geçicidir.
 • Uzun bir süreçtir.

Sonuçlar

 • Sargıdan sonra farkı hisseder ve görürsünüz. Cildiniz daha pürüzsüzleşir ve incelirsiniz.
 • Yakınlarda önemli bir davet ya da içine girmeniz gereken bir elbise varsa işinize yarayacak bir yöntemdir.
 • Ama diyet ve egzersiz olmadan sonuçların uzun süre kalmasını bekleyemezsiniz.Size uygun olan yöntemi seçmek yanında, beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmek ve egzersiz yapmak bu yöntemlerin daha etkili olmasını sağlayacaklardır.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Dövme Silme Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları

Dövme Silme Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları Nelerdir? Dövme Silme Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Dövme...

Kapat