Anasayfa / Alternatif Tıp / Şifalı Bitkiler Ve Faydaları / Aloe Veranın Mükemmel Kullanım Alanları
Aloe Veranın Mükemmel Kullanım Alanları

Aloe Veranın Mükemmel Kullanım Alanları

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Aloe Veranın Kullanım Alanları Nelerdir? Aloe Veranın Kullanım Alanları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Aloe Veranın Mükemmel Kullanım Alanları yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Aloe veranın ne kadar faydalı bir bitki olduğunu bilmeyen yok!

Yanıklar

Aloe veranın en çok kullanıldığı alan yanık tedavisidir. Mutfakta kaza yaşadığınızda ya da güneşte fazla kaldığınızda aloe vera bitkisinin içini cildinize sürün ve cildinizin rahatlamasını sağlayın. Ayrıca kesiklere ve irite olmuş cilde de aloe vera iyi gelir. Çünkü içeriğindeki antiinflamatuar ve serinletici özellikler cilde son derece faydalıdır.

Saç kremi
Aloe veradan mükemmel bir kaç kremi olur. Bir yaprak aloe verayı alın, dilimleyin ve içinden çıkan jeli kafa derinize ve saçınıza uygulayın. Daha sonra, normal saç kreminizi kullanın ve durulayın. Saçınızın ne kadar yumuşadığını göreceksiniz. Ayrıca saçınızı fönlemeden önce biraz aloe vera uygularsanız elektriklenmeyi önlersiniz.

Saç uzaması
Aloe vera jeli ile kafa derinize 30 dakika masaj yapar ve sonrasında durularsanız saç uzamanızın hızlandığını göreceksiniz. Mısırlılar’ın da aloe verayı saçlarının uzaması için kullandıkları bilinmektedir.

Ağız sağlığı
Aloe veranın ağız kokusuyla, diş çürüğüyle ve diş eti hastalıklarıyla da savaştığı bilinmektedir. Bu konuyu dişçinizle konuşarak aloe veralı bir diş macunu önerisi alabilirsiniz.,

Traş jeli
Aloe vera yaprağının içini açtığınızda ortaya çıkan jelimsi sıvıyı bacaklarınızda kullanarak bacaklarınızı rahatça traş edebilirsiniz.

Nemlendirici
Aloe veranın bir numaralı faydalarından biri nemlendirici özelliğidir. Üstelik aloe verayı yağlı ciltlere de içiniz rahat bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Göz makyajı çıkartıcısı
Aloe verayı yüz ve göz makyajınızı temizlemekte kullanabilrisiniz. Aloe vera jelini bir pamuğa damlatın ve istediğiniz bölgeye nazikçe uygulayın.


Peki, sizin aloe verayı kullandığınız değişik alanlar var mı?

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Akneler İçin Zerdeçal Nasıl Kullanılır?

Akneler İçin Zerdeçal Nasıl Kullanılır? Akneler İçin Zerdeçal Kullanımı hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Akneler İçin Zerdeçal Nasıl Kullanılır yazısını sadece bilgi edinme...

Kapat