Anasayfa / Alternatif Tıp / Şifalı Taşlar Ve Faydaları / Almandin Taşının Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?
Almandin Taşının Faydaları Nedir?

Almandin Taşının Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Almandin Taşının Faydaları, İnsanlar Üzerindeki Etkileri Nelerdir? Almandin Taşının Faydaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Almandin Taşının Faydaları yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Almandin Faydaları

 • Anlayış ve kurnazlık verir.
 • Üzerinde taşıyan, bedensel zayıflığa ve acımasızlıklara karşı koruduğu bilinir.
 • Cinsel enerjiyi ve duyarlılığı arttırır. Cinsel dengesizliğe karşı koruma sağladığı bilindiğinden bazı yerlerde ‘’ tutkuların taşı ‘’ olarak da adlandırılır.
 • Bedeni kuvvetlendirir, temizler, canlandırır. Bilhassa kan damarları için çok yararlı bir taş olan lal, hayal gücünü harekete geçirir, sevgi ve şefkati sembolize eder.
 • Akciğer ve kalp hastalıklarına karşı koruyucu ve iyileştiricidir.
 • Bulaşıcı hastalıkları tedavi etmede yardımcıdır.
 • Hormonsal dengeyi sağlar.
 • Sosyal ilişki kurma yeteneğini ve toplum içinde popülariteyi arttırır.
 • Rahmin üzerine koyularak, üreme gücünü arttırma amacıyla kullanılır. Ayrıca; adet sancıları, düzensiz kanamalar ve menopoz içinde faydalıdır.
 • Erkeklerde lal taşını kasıklarının üzerine koyarak üreme güçlerini arttırabilirler. Üremeyi arttırma amacıyla kullanımda bir-iki hafta boyunca günde en az on dakika süreyle bu uygulama tekrar edilir.
 • Bel ağrılarını geçirmede etkilidir. Hassas kişilerin lal taşını bel altında kullanması daha doğrudur. Çünkü bu tür kişilerde sinirliliğe, baş ağrılarına ya da baş dönmesine sebep olabilir.
 • Heyecan ve boşluk duygularına kapıldığınızda dengenizi korumanızda yardımcı olur. Dinginlik hissi verir. Böylece yapmanız gereken işlerin üzerine sırayla ve yavaşça gitmenizi sağlar ve kapasitenizin arttığını hissedersiniz.
 • Yatak veya yastık altına koyulduğunda karabasanlardan korunmayı sağlar.

Yapısal Özellikleri
Granat gurubunun alt türlerindendir. Rengi morumsu kırmızıdır. Ancak kahverengi, kırmızı, siyah ve siyahımsı kırmızı renkleri renkleri de bulunmaktadır. Çizgileri beyazdır. Yapısı alüminyum ve demir ağırlıklıdır. Görünümü cam parlaklığındadır. Çıkarıldığı en önemli yerler, Alabanda ve Türkiye’dir. Kalbi güçlendirir., sevgi ve şefkat duygularını artırır.

Önemli Not
Hangi amaçla kullanılırsa kullanılsın, kristal kuvars ile birlikte kullanımı etkisini arttırır.

Sertliği: 6,5-7,5
Özgül Ağırlığı: 3,5-4,3
Kimyasal Grubu: Silikat
Yapısal Görünümü: Saydam, yarı saydam, opak
Parlaklığı: Camsı, Reçinemsi
Kimyasal Formülü: X, Y, S,O ( X=Ca, Fe, Mn, Mg, ) ( Y=AI, Cr, Fe, Zr, Ti,)
Uyumlu Olduğu Unsur: Toprak
Uyumlu Olduğu Şakra: Kök, güneş sinir ağı, kalp
Uyumlu Olduğu Burç: Koç, aslan, akrep, kova, oğlak
Rengi: Asıl olarak koyu kırmızı, morumsu eflatun
Sembolü Olduğu Hususlar: Sevgi, şefkat
Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler: Brezilya, Kanada, Madagaskar, Alaska, Avustralya, Hindistan, USA, Sri Lanka, Afrika, Çekoslavakya, Zaire ve Karolina

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Travmaya Eşlik Eden Diğer Psikolojik Rahatsızlıklar Nelerdir?

Travmaya eşlik eden diğer psikolojik rahatsızlıklar nelerdir? Travmaya eşlik eden diğer psikolojik rahatsızlıklar hakkında sizler için bulduğumuz videolar aşağıdaki gibidir. Travmaya eşlik...

Kapat