Alkol Detoksu Nasıl Yapılır?

Alkol Detoksu Nasıl Yapılır?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Alkol Detoksu Nasıl Yapılır? hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Alkol Detoksu Nasıl Yapılır? yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Alkol Detoksu Nasıl Yapılır?

Alkolu bırakacağınızı söylemek yapmaktan çok daha kolaydır. Fakat bu, sağlığınız için çok faydalı bir süreç olacaktır.

Alkol detoksu kolonunuzun ve karaciğerinizin temizlenmesini, vücudunuzun atıklardan kurtulmasını ve cildinizin ışıl ışıl parlamasını sağlar.

Kendinize bir süre belirleyin
Alkolden arınmaya karar verdiniz. Şimdi sırada kendinize 21 gün ile 3 ay arasında bir süre belirlemek ve bu süreye sadık kalmak var.

Seçtiğiniz süreç boyunca kimi zaman bu kararınıza sadık kalmanız daha da zorlaşabilir. Mesela, hoşlandığınız çocukla romantik bir yemeğe çıktığınızda size hangi şarabı tercih ettiğinizi sorarsa ne yaparsınız? Bu durumda bile kararlı olmalı ve alkol içmemeyi tercih etmelisiniz.

Hedefe odaklanın
Alkolü bırakmak yeterince zorlayıcı bir karar. Bu kararınızı bir de rejim yapmaya, kafein ya da sigarayı bırakmaya karar vererek daha da zorlaştırmayın.

Zaten her şekilde, alkolü bıraktığınız için, kilo vereceksiniz.

Kendinize bir alternatif bulun
Uzun süreli düzenli bir alkol kullanıcısıydıysanız negatif duygulara olan tepkiniz, beyninizin gücü, uyku düzeniniz ve ruhsal durumunuz bu eksiklikten dolayı zorlanacaktır.

Bunun nedeni içki içtiğiniz zaman yüksek derecede aktifleşen serotonindir. Alkol aldığınızda kendinizi mutlu, rahatlamız, optimistik hissetmenizi sağlayan şey seratonindir.

Beyniniz sizden bu seratonini seviyesini bekleyecek ve şaşıracaktır. Ona istediğini vermemeli bunun yerine alternatif olarak koşu ya da yüzme gibi bir spor bulmayı, arkadaşlarınızla buluşmayı ya da belki bir çay içmeyi denemelisiniz.

Kısacası, stresinizi atacak başka bir yol bulun.

Sosyal hayatınızı ihmal etmeyin
Detoksunuza sadık kalmanızın anahtarı budur.

Alkol almaya ara verdiğinizde, özellikle de arkadaşlarınız alkol almayı seven kişilerse, arkadaşlarınızdan uzak durmak isteyebilirsiniz. Fakat kendinizi alkollü yerlerden izole etmemeniz önemlidir.

Mutlaka dışarı çıkın, alkolsüz de eğlenebileceğinizi fark etmek sizi şaşırtacak.

Üstelik ertesi sabah kendinizi son derece iyi hissederek uyanacaksınız!

Hedefinize sadık kalın
Maalesef, arkadaşlarınız sizi alkol içmeye teşvik etmeye çalışacaklardır. Onlara vereceğiniz cevabı iyi seçin ki sizi alkol almanız konusunda daha fazla zorlamasınlar.

Ayrıca gittiğiniz barların alkolsüz kokteyllerini deneyebilirsiniz.

Eğer alkol tüketmek konusunda ciddi bir bağımlılığınız olduğunu düşünüyorsanız, bir uzmana başvurmanızı tavsiye ederiz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Neden Kilo Alıyoruz?

Neden Kilo Alıyoruz? hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Neden Kilo Alıyoruz? yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden...

Kapat