Anasayfa / Sağlıklı Beslenme / Sağlığa Yararlılar / Alerjilerle Savaşan 10 Yiyecek
Alerjilerle Savaşan 10 Yiyecek

Alerjilerle Savaşan 10 Yiyecek

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Alerjilerle Savaşan Yiyecekler Hangileridir? Alerjilerle Savaşan Yiyecekler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Alerjilerle Savaşan 10 Yiyecek yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​

Sağlıklı beslenmek alerjilerinizi bile yenmenizi sağlar.


Bahar artık geldi, bu aynı zamanda alerjiler de geliyor demek. Eğer bahar alerjiniz varsa size önereceğimiz alerji düşmanı yiyecekleri mutlaka tüketmeye başlayın deriz.

Turunçgiller
Bu kadar lezzetli bir yiyeceğin alerjilerle savaşacağı kimin aklına gelirdi? Yüksek oranda C vitamini içeren bu gıdalar alerji semptomlarınızın azalmasını sağlar ve kapanmış sinüslerinizi açar. Günde 500 mg. C vitamini almak önemlidir.

Böğürtlen, ahududu ve kiraz
Koyu renkli üzümler, böğürtlen, kiraz ve ahududu güçlü bir antioksidan olan antosiyanin içerirler. Antisiyonin, iltihap sökücü özelliğiyle alerjilere karşı savaşır ve rahatlamanızı sağlar.

Zerdeçal
Yemeklerinizde zerdeçal kullanmanız alerji semptomlarınızdan kurtulmanızı sağlar. Zerdeçalın içinde bulunan kurkuminin, iltihap sökücü ilaçlar kadar işe yaradığı kanıtlanmıştır.

Karalahana
Birçok vitamin, antioksidan ve kalsiyum içeren bu süper gıda aynı zamanda çok düşük kalorilidir. Ayrıca içindeki karotenoidin, alerjilere karşı vücudunuzu koruyucu özelliği olduğu bilinmektedir.

Elma
Elma, iltihap sökücü ve alerji karşıtı içeriği ile genel alerji semptomlarının azalmasını sağlar.

Sarımsak
İmmün sistemini güçlendiren, vücuda detoks yaptıran ve vücuttaki antioksidan seviyesinin artmasını sağlayan sarımsak yemeklerinize de mükemmel lezzet katar. Ayrıca alerjilerle savaştığı ve semptomları azalttığı da bilinmektedir.

Yeşil sebzeler
Brokoli, yeşil ve sarı biber gibi sebzeler hesperidin içerirler. Bu da onların antioksidan ve iltihap sökücü özelliklerinin olmasını sağlar. Ayrıca saman nezlesi ve alerjilerin semptomlarında azalma sağlar.

Probiyotikler
Probiyotikler alerjilerle savaşmazlar ama içlerindeki iyi bakteriler alerjik reaksiyonların şiddetini azaltırlar. Ayrıca sindirim sisteminize de yardımcı olurlar.

Omega 3 yağ asitleri
Sağlıklı yaşamın olmazsa olmazlarından biri de omega 3 yağ asitleridir. Omega 3, beynimizin işleyişine yardımcı olur, yaşlanmanızı engeller ve vücudun nemini tutabilmesini sağlar. Ayrıca sinüslerdeki iltihaplanmanın azalmasına yardımcı olur, vücudun immün sistemini güçlendirir ve alerjilere karşı savaşmasını sağlar.

Kabuklu yemişler
Kabuklu yemişler de alerjilerle savaşmanıza yardımcı olurlar. Badem, fındık ve fıstık E vitamini içerirler, bu da iltihap oluşumunu azaltıcı ve antioksidan arttırıcı özelliğe sahip oldukları anlamına gelir. Böylelikle sizi alerjilere karşı korurlar.


Alerjilere karşı savaşan gıdaları tüketmeniz vücudunuzun alerjilere karşı güçlenmesini sağlar ve semptomlarınızı azaltarak, daha rahat bir dönem geçirmenize yardımcı olur.

 

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Zekanızı Ve Hafızanızı Güçlendirecek Besinler

Zekanızı Ve Hafızanızı Güçlendirecek Besinler Hangileridir? Zekanızı Ve Hafızanızı Güçlendirecek Besinler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Zekanızı Ve Hafızanızı Güçlendirecek Besinler yazısını sadece bilgi edinme...

Kapat