Anasayfa / Alternatif Tıp / Akupunktur / Akupunktur İle Yüz Felci Tedavisi
Akupunktur İle Yüz Felci Tedavisi

Akupunktur İle Yüz Felci Tedavisi

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Akupunktur İle Yüz Felci Tedavisi Nasıldır? Akupunktur İle Yüz Felci Tedavisi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Akupunktur İle Yüz Felci Tedavisi yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Yüz hareketlerini yapmamızı sağlayan yüz siniri (fasial sinir), beyinden gelen hareket emirlerini yüz kaslarına ileterek istediğimiz hareketleri yapmamızı sağlar. Eğer beyindeki veya yüz sinirindeki bazı hastalıklar bu iletiyi engellerse yüz felci oluşur ve yüz hareketleri kısmen ya da tamamen ortadan kaybolur. Yüz felci tıbbi olarak “Facial Paralizi” olarak adlandırılır.

Yüz felci,beyinle beyin sapı arasındaki veya beyin sapından yüz kaslarına kadar olan bölümdeki bir çok hastalığa bağlı olarak gelişebilir. Beyin –beyin sapı arasındaki yüz felci nedenleri genellikle beyin kanamasına bağlıdır ve bu nedenle oluşan yüz felcine merkezi yüz felci denir. Beyin sapından sonraki yüz siniri hastalıklarında oluşan yüz felcine ise “Periferik Yüz Felci” denir.

Periferik yüz felci çok değişik patolojilerin sonucu olarak ortaya çıkabilmektedir.

Başlıcaları;

  • Travmalar (temporal kemik kırıkları)
  • Ameliyatlarda fasial sinir yaralanmaları
  • Yıldırım çarpması
  • Yüz ve çene enfeksiyonları, orta kulak enfeksiyonu, viral hastalıklar, metabolik nedenler
  • Bell paralizisi; yüz sinirinin iç kulak çevresindeki bir bölümde iltihap oluşması neticesinde olduğu düşünülür. Soğuk ve rüzgara maruz kalmanın etkili olduğu bilinmektedir.
  • Doğumsal/gelişimsel nedenler
  • Tümörler, nörolojik (multiple skleroz) nedenler.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Akupunktur İle Raynaud Tedavisi

Akupunktur İle Raynaud Tedavisi Nasıldır? Akupunktur İle Raynaud Tedavisi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Akupunktur İle Raynaud Tedavisi yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız...

Kapat