Anasayfa / Alternatif Tıp / Akupunktur / Akupunktur İle Raynaud Tedavisi
Akupunktur İle Raynaud Tedavisi

Akupunktur İle Raynaud Tedavisi

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Akupunktur İle Raynaud Tedavisi Nasıldır? Akupunktur İle Raynaud Tedavisi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Akupunktur İle Raynaud Tedavisi yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Genellikle soğuk ya da stres varlığında tekrarlayan ataklar halinde seyreden, çoğunlukla el veya ayak parmaklarına giden kan akımındaki bozulmalar sonucu oluşan bir hastalıktır.

Ataklar sırasında el ve ayak parmaklarındaki kan damarları kısa süre daralır ve kan akımı geçici olarak bozulur. Bu sırada etkilenen parmaklarda renk değişikliği meydana gelir. Önce kan akımının kesilmesiyle parmaklar beyazlaşır, arkasından akımın durmasıyla birlikte toplardamarlarda göllenen kanın etkisiyle mavi renk değişikliği gelişir, kısa süreli bu daralmayı takiben kan akımının normale dönmesiyle de kırmızı renge döner. Hastalarda kan akımı durduğunda parmaklarda sızı ve hissizlik olabilir, kan akımı normale döndüğünde de şişlik, karıncalanma, sıcaklık hissedilebilir.

Soğukta ya da aşırı heyecan gibi kuvvetli duygusal streslerde kan damarlarında ani daralmalar gelişebilir ve bu da Raynaud Fenomenine sebep olabilir.

Genellikle 18-35 yaş (%80-90 < 40 yaş) aralığında,kadınlarda,simetrik (bilateral) el ve parmaklarda,ya da ayak ve parmaklarında, burun, çene ve kulakta (%10-50) görülmektedir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Akupunktur İle Huzursuz Bacak Tedavisi

Akupunktur İle Huzursuz Bacak Tedavisi Nasıldır? Akupunktur İle Huzursuz Bacak Tedavisi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Akupunktur İle Huzursuz Bacak Tedavisi yazısını sadece bilgi...

Kapat