Anasayfa / Alternatif Tıp / Akupunktur / Akupunktur İle Huzursuz Bacak Tedavisi
Akupunktur İle Huzursuz Bacak Tedavisi

Akupunktur İle Huzursuz Bacak Tedavisi

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Akupunktur İle Huzursuz Bacak Tedavisi Nasıldır? Akupunktur İle Huzursuz Bacak Tedavisi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Akupunktur İle Huzursuz Bacak Tedavisi yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Huzursuz Bacak Sendromu
Uyku ya da istirahat esnasında (otururken veya yatarken) bacaklarda hissedilen rahatsızlık, huzursuzluk, hareket ettirme ihtiyacı, uyuşma, karıncalanma bazen de tam olarak tanımlanamayan bir histir.

Bacaklardaki huzursuzluk hissi dinlenme zamanlarında ortaya çıkar. Hem kadınları hem de erkekleri etkiler. Herhangi bir yaşta başlayabilir ve yaşla birlikte şiddeti artar.

Yaklaşık olarak insanların % 5’i bu hastalıktan şikayetçidir.

Şikayetler,kişi uzanmış yatıyorken veya uzun süreli bir yerde otururken başlar,hareket ettikçe de bulgular azalır. Akşam saatlerinde sıkıntılar daha da artar ve geceleri şiddetlenir. Kişi kalkıp yürüme ihtiyacı hisseder. Dolayısıyle hastanın (ve de yanında yatan kişinin) uyku düzeni bozulur. Gün içerisinde uyuklama isteği belirir. Yaşam kalitesi düşer.

Huzursuz bacak sendromuna neden olan faktörün ne olduğu tam olarak tespit edilememekle beraber beyindeki dopamin seviyesindeki dengesizlikten kaynaklanmış olabileceğine dair araştırmalar vardır.

Stress ile de hastaların yakınmaları daha da şiddetlenmektedir.

Bazen kadınların hamilelik dönemlerinde bu rahatsızlık ortaya çıkar. Bazen de periferik nöropati, şeker hastalığı, demir eksikliği veya böbrek yetmezliği ile ve bazen de bazı kanser türlerinde birlikte görülür.

Huzursuz Bacak Sendromunun Akupunktur İle Tedavisi
Huzursuz bacak sendromu şikayeti ile kliniğimize gelen hastaya öncelikle BİA empedance analiz yöntemi (vücut bileşenlerinin oranı) uygulanarak vücuttaki kas, yağ, bağ doku, kemik, su oranları belirlenir. Eğer gerekli görülürse hastadan kandaki elektrolit seviyelerini ve vitamin seviyelerini gösteren tetkikler istenir. Bu muayene ve tetkiklerin yanı sıra geleneksel Çin Tıbbı muayenesi (nabız, dil ve kulak teşhisi) yapılır. Bu yöntemler sentez edilerek kesin ve sebebe yönelik teşhise varılır.

Akupunkturun dopamin, serotonin, nor adrenalin gibi nörotransmitterlerin seviyesini düzenleyici rolü vardır. Yöntem olarak, hastaya kulak ve vücut akupunkturu birlikte uygulanır. Ayrıca soft lazer tedavisi, akupunktur nokta masajı, manyetik alan tedavisi, lenfatik direnaj masajı gibi bir çok yöntem gerekirse tek tek, gerekirse kombine olarak uygulanır.

Hasta daha ilk seansta rahatlamaya başlayarak tedaviye cevap verir. Ortalama 10 seans sonunda tedavi tamamlanır.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Akupunktur İle Sedef Hastalığı Tedavisi

Akupunktur İle Sedef Hastalığı Tedavisi Nasıldır? Akupunktur İle Sedef Hastalığı Tedavisi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Akupunktur İle Sedef Hastalığı Tedavisi yazısını sadece bilgi...

Kapat