Anasayfa / Alternatif Tıp / Akupunktur / Akupunktur Etki Mekanizması
Akupunktur Etki Mekanizması

Akupunktur Etki Mekanizması

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Akupunktur Etki Mekanizması Nedir? Akupunktur Etki Mekanizması hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Akupunktur Etki Mekanizması yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Doğunun felsefe ve tıp yaklaşımında akupunkturve tıbbi masajın etki mekanizmasını anlamak için vücuttaki denge sistemini kavramak gerekir. Bütün alemde gece-gündüz, soğuk-sıcak, dişi-erkek, acı-tatlı gibi zıtlıklar dengesi vardır. İnsan vücudunda da bu zıtlıklar dengesi söz konusudur. Çin felsefesinde buna Yin ve Yang dengesidenir.

İnsan vücudunda 12 adet çift ve 2 adet tek meridyen bulunur.Bu meridyenler enerji kanallarıdır. Bu kanallar gözle görülemezler ve vücudu baştan başa dolaşırlar. Meridyen olarak adlandırılan bu kanallarda dolaşan şey hayat enerjisidir. Çin felsefesine göre bu sistemdeki fonksiyon bozuklukları,insan vücudundaki aksaklıkları doğurur.

İşte, akupunktur ve tıbbi masaj tedavisindeki amaç, bozulan bu enerji akışını tekrar düzene koymaktır.

Bilimsel açıdan tıp yaklaşımında akupunktur ile tıbbi masaj‘ın ve bağlantılı diğer tıbbi yöntemlerin etkisini şöyle açıklayabiliriz:

Vücut adeta bir kimya fabrikası gibi çalışır ve bu üretilen kimyasallar vücudun elektriksel enerjisi ile dengelenir. İşte bu kimyasal ve elektriksel sistemdeki eksiklikler hastalıkları meydana getirir, ya da düşünce ve yaşam tarzındaki aksaklıklar bu sisteme zarar vererek hastalıkları oluşturur.

Akupunktur ve doğal yöntemler elektriksel ve kimyasal olarak bozulmuş dengeyi yeniden oluştururlar ve kimya fabrikası gibi çalışan bedenin kendi ilacını üretmesini sağlarlar.

Akupunktur Etki Mekanizması 1

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Akupunktur Ve Tarihçesi

Akupunktur Nedir? Akupunktur Ve Tarihçesi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Akupunktur Ve Tarihçesi yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için...

Kapat