Anasayfa / Alternatif Tıp / Şifalı Bitkiler Ve Faydaları / Akneler İçin Zerdeçal Nasıl Kullanılır?
Akneler İçin Zerdeçal Nasıl Kullanılır?

Akneler İçin Zerdeçal Nasıl Kullanılır?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Akneler İçin Zerdeçal Nasıl Kullanılır? Akneler İçin Zerdeçal Kullanımı hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Akneler İçin Zerdeçal Nasıl Kullanılır yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Akne ciltte aşırı yağlanma ve kirden dolayı gözeneklerin ve kıl köklerinin enfeksiyon kaparak iltihaplanması sonucu oluşan bir cilt sorunudur. Akne sorununun çözümünde zerdeçal bir tedavi şekli olarak kullanılmaktadır. Zerdeçal zencefil ailesinden gelen bir baharattır ve güçlü bir antiseptik ve anti bakteriyel etkiye sahiptir.

Zerdeçal kullanılarak hazırlayacağınız bir karışımla akne sonunuza çözüm bulabilirsiniz.

Zerdeçal karışımı için ihtiyacınız olanlar

  • 1 yemek kaşığı zerdeçal tozu
  • 1 yemek kaşığı susam yağı
  • Karıştırma kabı

Karışımın hazırlanışı ve uygulanması

1. Zerdeçal tozu ve susam yağını bir kapta hamur kıvamına gelene kadar iyice karıştırın. Başlangıç için her ikisinden 1 er yemek kaşığı eklemeniz yeterli olacaktır. Fakat siz daha fazla isterseniz her ikisinden de eşit oranda ekleme yapabilirsiniz.

2. Önce sabun ve suyla her iki yüzünüzü veya yüzünüzün etkilenen tarafını iyice yıkayın. Yüzünüzü elinizle ufak dokunuşlarla kurutun.

3. Karışımı isterseniz sıcak formda da kullanabilirsiniz. Bunun için mikrodalga fırında 15 – 30 sn. kadar ısıtın. Karışımı ister sıcak ister soğuk olsun, gece yatmadan önce akne oluşmuş bölgenize 20 dk. süreyle uygulayın. Süre bitiminde zerdeçal karışımını yüzünüzden temizleyin. Sabah kalktığınızda yüzünüzü tekrar iyice yıkayın.

4. Cildinizdeki düzelmeleri görmek için bu adımları gece vakitleri 2 – 15 gün kadar daha tekrarlayın.

5. Bu karışımı yüzünüze uyguladığınız diğer ilaçlar veya tedavilerle birlikte kullanmayın. Çünkü kızarıklık ve döküntü gibi yan etkiler oluşabilir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Ahmet Maranki’den Aslan Pençesi Kürü Nasıl Yapılır?

Aslan Pençesi Kürü Nasıl Yapılır, Nelere İyi gelir, Nasıl içilmelidir? Ahmet Maranki'nin Aslan Pençesi Kürü hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Aslan Pençesi Kürü yazısını sadece...

Kapat