Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Kadın Cilt Bakımı / Akne Ve Sivilce İçin Ev Yapımı Tedaviler
Akne ve Sivilce İçin Ev Yapımı Tedaviler

Akne Ve Sivilce İçin Ev Yapımı Tedaviler

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Akne Ve Sivilce İçin Ev Yapımı Tedaviler Nelerdir? Akne Ve Sivilce İçin Ev Yapımı Tedaviler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Akne Ve Sivilce İçin Ev Yapımı Tedaviler ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​

Aknenin en kötü yanı geçmeyen izleridir. Peki, bu izlerden nasıl kurtuluruz? Okumaya devam edin!


Aloe Vera
Aloe Vera’nın pek çok faydasından biri de akne izlerini geçirmesidir. Pek çok yara izinin iyileşmesine yardımcı olan Aloe Vera bitkisinin suyunu ya da losyonunu düzenli olarak kullanırsanız farkı göreceksiniz.

Çemen otu
Çemen otu yapraklarından elde edeceğiniz macunu yüzünüze maske olarak sürün ve 1 saat kadar bekletin. Ya da çemen otunun tohumlarını suda kaynatın ve soğuduktan sonra suyu akne izlerinize uygulayın.

Salatalık
Salatalığın soğutucu ve yatıştırıcı özelliği akne tedavisine yardımcıdır. Küçük bir adet salatalığı blendırdan geçirip, macun haline getirin. İçine 1 çay kaşığı yoğurt katın ve problemli bölgeye sürün. Yarım saat ya da 1 saat beklettikten sonra durulayın.

Zeytinyağı
Zeytinyağını yüzünüze uygulayın ve dilediğiniz kadar bekletin. Daha sonra sıcak bir bez ile yüzünüzü temizleyin, sonuçlara inanamayacaksınız.

Elma sirkesi
Yüzünüzü temizledikten sonra akne lekelerinize elma sirkesini uygulayın ve yarım saat boyunca bekletin. Sonrasında yüzünüzü ılık ya da soğuk su ile yıkayın.

Çay ağacı yağı
Bu Avusturalya bazlı bitki aknelere karşı mucize sonuçlar veriyor. Akne izlerine ve çıkmaya hazırlanan aknelere sürdüğünüzde hem izleri geçiriyor, hem de aknenin çıkışını engelliyor.

Bal
Antiseptik ve nemlendirici özellikleri ile bal, büyük bir kurtarıcıdır. Problemli bölgeye uyguladığınız balı 30 dakika beklettikten sonra su ile durularsanız, birkaç gün içinde akneden eser kalmayacaktır. Balı durularken önce sıcak sonra soğuk su kullanın ki gözenekleriniz sıkılaşsın.

Yumurta beyazı
Yumurtanın sadece beyazını alın ve bir kaseye koyun. Ellerinizi yıkadıktan sonra yumurta beyazını ince bir tabaka olarak yüzünüze uygulayın. 30-45 dakika bekledikten sonra yıkayın ve bu işlemi günlük olarak yapın.

Limon suyu
Limonun asidik yapısı akne tedavisinde işinize yarayacaktır. Limon, gözeneklerin içindeki kirleri alır ve sebumu sertleştirir. Bir dilim limonu alın ve akne sıkıntısı yaşadığınız bölgeye uygulayın. Birkaç saat bekletin ve sonra yüzünüzü su ile durulayın.

Diş macunu
Yatmadan önce, sivilcenizin üzerine, küçük bir parça diş macunu sürün. Diş macunu şişmeyi alacak ve sivilceyi kurutacaktır. 1-2 güne aknenizden eser kalmaz.

Çay ağacı yağı
Çay ağacı yağı (tea tree oil) antiseptik görevi görerek, zarar görmüş cilt hücrelerini ortadan kaldırır. Bakterilerle savaşan hücreler yaratarak akneyi tedavi eder. Günde 3 kere birer damla çay ağacı yağını sivilcenizin üzerine uygulayın.

Üzüm
Soğuk, taze üzümü alın ve ikiye kestikten sonra üzümü aknenizin üzerine sürün. 10-15 dakika beklettikten sonra soğuk suyla yüzünüzü yıkayın. Bu hem acınızı alacaktır, hem de gözeneklerinizi sıkılaştıracaktır.

Portakal kabuğu
İçeriğindeki C vitamini sayesinde portakal, akneleri tedavi eder. Bir dilim portakal kabuğunu alın ve güneş altında kurutun. Kurumuş kabuğu toz haline getirin ve içine su ekleyerek macun kıvamına getirin. Daha sonra sorunlu bölgeye sürün ve 10-15 dakika beklettikten sonra yüzünüzü sıcak su ile yıkayın.

Akne izlerinden bir gecede kurtulamayacağınızı unutmayın. Bu izlerden kurtulmanın en kesin yolu sabırlı olmak ve işlemleri düzenli olarak uygulamaktır.

Sizin de akne ve sivilce tedavisi için ev yapımı önerileriniz varsa, bizimle paylaşabilirsiniz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Siyah Noktalardan Kurtulmanın Doğal Yolları

Siyah Noktalardan Kurtulmanın Doğal Yolları Nelerdir? Siyah Noktalardan Kurtulmanın Doğal Yolları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Siyah Noktalardan Kurtulmanın Doğal Yolları ​yazısını sadece bilgi...

Kapat