Anasayfa / Hastalıklar, Korunma ve Tedavi / Cilt Hastalıkları / Akne Tedavisinde Yapılan Yanlışlar Ve Sonuçları
Akne Tedavisinde Yapılan Yanlışlar Ve Sonuçları

Akne Tedavisinde Yapılan Yanlışlar Ve Sonuçları

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Akne Tedavisinde Yapılan Yanlışlar Ve Sonuçları Nelerdir? Akne Tedavisinde Yapılan Yanlışlar Ve Sonuçları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Akne Tedavisinde Yapılan Yanlışlar Ve Sonuçları yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Sivilcelerinden kurtulmak isteyip de uzun süre sivilcelerden kurtulamayanların yaptıkları ortak yanlışlar bulunmaktadır. Sivilcelerin tedavisinde yapılan yanlışlar sivilcenin geçmemesine ve daha da kötüleşmesine neden olabilir. Farklı tedavi yöntemleri bulunsa da yanlış tedavi uygulamalarından uzak durmak gerekir.

Akne tedavisinde sık yapılan yanlışlar şöyle.

Düzenli ilaç kullanmamak
Sivilcelerinizden kurtulmak için tedavinizde istikrarı yakalamanız gerekir. Bu da size söylendiği gibi ilaçlarınızı her gün kullanmaktan geçer. Gün atlamamaya ya da doz kaçırmamaya dikkat edin.

Tedaviden azami faydayı, düzene dikkat ederek ve talimatlara uyduğunuz takdirde alabilirsiniz. Eğer ilaçlarınızı hatırlamakta sorun yaşıyorsanız, onları her gün aynı zamanda kullanmayı ya da hatırlamak için görsel bir şeyler kullanmayı deneyebilirsiniz.

Fazla ilaç kullanmak
Herkes sivilcelerinden bir an önce kurtulmak ister. Siz de ilaçlarınızı olması gerekenden fazla kullanmak isteyebilirsiniz. Bu düşünce akne tedavisi sırasında birçok hastanın aklına gelir.

İlacı fazla sürmek ya da daha sık kullanmak sivilceleriniz üzerinde hiçbir etki yapmaz. Aksine cildinizde kuruluk, kızarıklık, soyulma ve zarara neden olur. İlaçlarınızı size söylendiği kadar kullanmak hem cildinize zarar vermez hem de en iyi sonuçları almanızı sağlar.

Bir an önce sivilcelerden kurtulmayı istemek
Herkes sivilceleri bir gecede düzelsin diye umut eder. Kimi reklamda birkaç gün içinde cildinizi iyileştireceğini vaat eden ürün önerilir. Ancak bunlar çoğunlukla hayal kırıklığı ile sonuçlanır. Bu “mucize” tedaviler yerine kanıtlanmış tedavilere yönelmeniz gerekir.

Reçeteli ilaçların sivilceler üzerindeki etkisi daha fazladır. Ama herkesin üzerinde aynı etkiyi gösteren bir ilaç yoktur. Sizin için en uygun ilacı bulmak birkaç denemenin sonucunda olacaktır.

Güneş kremi kullanmamak
Yağlı ve sivilce yapan cildinize sürmek isteyeceğiniz son ürün herhalde bir güneş kremidir. Fakat bu kremleri sürmemek uzun vadede cildinize zarar verir.

Geniş spektrumlu bir güneş kremini her gün kullanmak sizi erken yaşlanmadan, cilt kanserinden ve cildinizin renginin aşırı değişiminden koruyacaktır. Çoğu sivilce ilaçları ışığa karşı duyarlılık yarattığı için, bir güneş kremi kullanmanız kaçınılmazdır.

Güneş kremi teknolojisindeki gelişme sayesinde son yıllarda üretilen ve yüze sürülen kremler artık yağlı ve yoğun değil. Bu tür ürünleri güvenle kullanabilirsiniz. Ayrıca nemlendiricili güneş kremlerini de deneyebilirsiniz. Böylece, günlük nemlendirici ihtiyacınızı giderirken güneşten de korunmuş olursunuz.

Sivilcelerden kurtulunca tedaviyi bırakmak
Sivilcelerden kurtulsanız bile sakın kullandığınız ilaçları atmayın. Sivilce ilaçları sivilceleri iyileştirmez. Sadece onların çıkışlarını kontrol altına alır. Harici olarak uygulanan ilaçları kullanmaya devam etmelisiniz aksi takdirde sivilceleriniz geri dönecektir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Mutlaka Doktora Başvurmanız Gereken Cilt Problemleri

Mutlaka Doktora Başvurmanız Gereken Cilt Problemleri Nelerdir? Mutlaka Doktora Başvurmanız Gereken Cilt Problemleri​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Mutlaka Doktora Başvurmanız Gereken...

Kapat