Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Kadın Sağlığı / Vajinismus / Ağrılı Cinsel İlişki – Disparoni
Ağrılı Cinsel İlişki - Disparoni

Ağrılı Cinsel İlişki – Disparoni

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Disparoni Nedir? Ağrılı Cinsel İlişki – Disparoni hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Ağrılı Cinsel İlişki – Disparoni ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Kadında disparoni (DYSPAREUNİA) zor ya da ağrılı cinsel ilişki anlamına gelir. İlişki başında, ilişki sırasında ya da ilişkiden sonra ağrı olabilir.

Kadınlar ender olarak cinsel zorlukları hakkında tıbbi yardım ararlar. Bu durumdisparoninin sıklığının saptanmasını neredeyse imkânsız kılar.

Saklama eğiliminin temel sebeplerinden biri kadınların ağrıyı hayatlarının ayrılmaz bir parçası olarak kabullenmeleri bir diğeri ise sağlık personeli tarafından aşağılanma korkusudur.

Diğer yandan bu durumun mevcut olabileceği fikrine alışık değillerdir ve bu konu hakkında kendi partnerleri ile konuşmaktan bile çekinebilirler. Tüm bu sebeplerden dolayıdisparoni ve vajinismus bir sır olarak kalır.

Kaynak : vajinismusankara.com

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Vajinismus Ve Hamilelik

Vajinismus Problemi Yaşayan Bayanlar Hamile Kalabilir Mi? Vajinismus Ve Hamilelik hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Vajinismus Ve Hamilelik ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı...

Kapat