Anasayfa / Sağlıklı Yaşam İçin Spor / Yoga / Ağrı, Gerginlik Ve Daha Pek Çok Şey İçin Yoga Pozisyonları
Ağrı, Gerginlik Ve Daha Pek Çok Şey İçin Yoga Pozisyonları

Ağrı, Gerginlik Ve Daha Pek Çok Şey İçin Yoga Pozisyonları

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yoga Pozisyonları Nelerdir? Yoga Pozisyonları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Yoga Pozisyonları yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Aşağıdaki pozisyonlar stresi, sırt ağrılarını, sıcak basmasını dindirirler ve libidonuzu arttırırlar.

Çocuk pozu
Diz üstü oturun ve sonra göğsünüzü baldırlarınızın üzerine uzatın, alnınızı yere koyun ve rahatlayın. Bu pozisyonda 8-10 kere nefes alıp verin.

Çocuk pozu

Güvercin
Yere oturun ve ellerinizi iki yanınıza koyun. Sonra sağ bacağınızı dizden kırıp öne koyun, sol bacağınızı ise geriye doğru uzatın. Bu pozisyonda 5-8 kere nefes alın, verin.

güvercin (1)

Oturarak omuriliğini döndürmek
Sağ kalçanızın üzerine oturun ve sol bacağınızı ileri uzatın. Sol dizinizi kırarak sağ bacağınızınüzerinden atın ve sol elinizi yere koyun. Sağ dirseğinizi sol dizinizin dışında tutun ve elinizi işarek ve başparmaklarınızı birbirine bastırarak yukarıda tutun. Sol elinizi arkanızda yere koyun derin nefes alırken üst vücudunuzu kaldırın ve sonra nefes verin. Nefes verirken sola doğru daha çok dönün. Bu pozisyonda 5-8 kere nefes alıp verin ve sonra çocuk pozuna geri dönüp bu 3’lü komboyu bir de diğer yandan yapın.

Oturarak omuriliğini döndürmek

Bu kolay yoga hareketlerini düzenli olarak tekrarlarsanız en kısa zamanda faydalarını göreceğinizden eminiz! Sağlıklı günler dileriz!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Daha Esnek Olmanın Yolları

Daha Esnek Olmanın Yolları Nelerdir? Daha Esnek Olmanın Yolları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Daha Esnek Olmanın Yolları yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız...

Kapat