Anasayfa / Alternatif Tıp / Ayurveda / Agni Yaşam Enerjisi
Agni Yaşam Enerjisi

Agni Yaşam Enerjisi

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Agni Yaşam Enerjisi Nedir? Agni Yaşam Enerjisi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Agni Yaşam Enerjisi yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Agni; yaşama gücü, vücut sıcaklığı, oto bağışıklık sistemi, sindirimi sağlar. Agninin temel fonksiyonları neişe yarar?

Agni ne demek?
Agni, hayatın bütün biyolojik süreçlerini ateşleyen, içimizde yanan ateştir. İçimizdeki her şey ona bağlıdır. Zekamız, anlayışımız, idrak, sağlık, enerji, görünüşümüz. Yaşama gücü, vücut sıcaklığı, oto bağışıklık sistemi, sindirim ve bizzat hayatın kendisi.

Agni ne işe yarar?
Agninin temel fonksiyonlarından biri sindiren ateş olarak çalışmak ve yediğimiz, yiyecekleri özümsenebilir şekle dönüştürmektir. Hastalıkların çoğu sindirim sistemimizin uygunsuz çalışmasından kaynaklanır vo bu agninin bozulmasına kadar dayandırılabilir yalnızca. Agni yiyeceklerin parçalanmasından sorumlu değildir; aynı zamanda, bağışıklık sistemimizi hasara uğratabilecek vücuttaki istenmeyen bakteriler, virüsler ve toksinleri yok etmekten de sorumludur. Yabancı bir maddenin vücudun antikorlan tarafından tanınması, ele geçirilmesi ve yok edilmesinde hayatımızı korumak için atılması gereken adımları harekete geçiren güç agnidir.

Sağlığımızı kazanmak ve korumak için agniyi beslemek ve ona dikkat etmek gereklidir; böylece o, besinlerimizi uygun bir şekilde dönüştürebilir ve bütün dhatular (dokular) için beslenme sağlayabilir. Eğer o iyi işliyorsa; mükemmel bir sindirim, normal boşaltım, iyi dolaşım, fazla enerji, hastalığa karşı güçlü bir direnç, iyi bir görünüş, hoş bir vücut, temiz bir nefes kokusu ve hayat coşkusu vardır. Fakat zarar gördüğünde; sindirim tam değildir ve bütün zihin ve vücut metabolizması ve fizyolojisi bozulmuştur. Tam olarak sindirilmeyen besinler ama adı verilen bir toksin oluşturur ki, daha sonra bu, mide ve bağırsakları fermante eder ve çürütür. Bu da zayıf bir cilt, intestinal gaz, azalmış canlılık enerjisi, bozulmuş dolaşım ve gerçeği gerçek olmayandan ayırmada azalmış bir yeteneğe sebep olur. Bu yüzden, agninin tedavisi çoğu hastalık durumları için temel bir tedbir oluşturur.

Agninin 13 formu vardır; bunların içinden en önemlisi, diğerlerine öncülük eden jathara agnidir. Mide ve 12 parmak bağırsağında bulunur ve sindirim enzilmerinin üretimini ve besinlerin sindiriminin ilk basamaklarını katalize eder.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Sukra Dhatu

Sukra Dhatu Nedir? Sukra Dhatu hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Sukra Dhatu yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden...

Kapat