Ağız Bakımı

Ağız Bakımı

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Ağız Bakımı Nasıl Yapılır? Ağız Bakımı​​​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Ağız Bakımı ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

3 Adımlı Sistem – Komple Bakım

AĞIZ HİJYENİ SADECE EKSİKSİZSE DOĞRUDUR…

Önleyici bir rolünün olabilmesi için ağız bakımı doğru ve eksiksiz olmalıdır. Bunun için, yemek artıkları ve bakteri plakları sadece dişlerin yüzeyinden değil dişler arasından ve diş eti çizgisinden de temizlenmelidir.
Dişleri ve diş etlerini plaktan ve diğer bakterilerden uzak tutmak için, diş hekiminizi düzenli olarak ziyaret etmenin yanı sıra dişlerinizi düzenli olarak fırçalamalı ve ağız bakım sularıyla yıkamalısınız. Bu 3 Adım™ yaklaşımı, eğitim ve bireye özel bakımla ağız sağlığını geliştirir.

Adım 1 – Diş Fırçalama
Plağın sadece yarısını giderebildiği için diş fırçalama tek başına yeterli değildir.
Diş fırçası, ağız hijyeni için temel bir öneme sahiptir; özellikleri ne kadar etkili ve doğru olursa plağa karşı mücadelesi de o kadar etkin ve güçlü olur. Hemen herkes dişlerini her gün fırçalar; buna rağmen, her 4 yetişkinden 3’ü, yaşamları boyunca en az bir kez dişeti hastalığına yakalanır…Peki NEDEN?
Diş fırçalamak, komple ağız hijyeni elde etmek için tek başına yeterli değildir. Hatta, komple bir ağız bakımının sadece ilk adımı olduğunu bilmeniz gerekir.

Adım 2- Diş ipiyle temizleme
Dişi ipi kullanımı diş etlerini sağlıklı tutar ve diş eti çizgisinin altında plak oluşumunu önler. Diş fırçalama ve diş ipiyle temizleme plakların yaklaşık yüzde 70’ini giderir. Diş fırçası ile diş ipinin bir arada kullanılması mantıklı bir yöntemdir. Diş fırçasının ulaşamayacağı noktalardaki yemek artıklarını ve bakterileri gidermek için diş ipi kullanılması çok önemlidir: zira sadece bu sayede diş eti çizgisinin altındaki ve dişler arasındaki noktalara ulaşmak mümkün olur.

Adım 3 – Kişisel bakım
En iyi diş eti sağlığı için, dişlerinizi fırçalamanın ve iple temizlemenin yanı sıra kişisel ağız bakım rutini oluşturması için diş hekiminize de danışmanız gerekir. Diş fırçalama ve diş ipi kullanımı komple ağız hijyeni elde etmek için tek başına yeterli değildir. Farklı türde ciltler ve saçlar olduğu gibi, özel bir bakım ve ilgi gerektiren farklı diş çürükleri ve diş sorunları da vardır. Diş etlerinize en iyi bakımı uygulayabilmek için diş arası sistemleri, diş macunları ve gargaralar gibi günlük bakım ürünleriyle ağız bakımınızı size en uygun hale getirmek için mutlaka hekiminize danışın.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Uykuda Ağız Suyunun Akması

Uykuda Ağız Suyu Neden Akar? Uykuda Ağız Suyunun Akması​​​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Uykuda Ağız Suyunun Akması ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı...

Kapat