Adet Düzensizliği

Adet Düzensizliği​

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Adet Düzensizliği Hangi Hastalıklara Sebep Olabilir?​ Adet Düzensizliği​​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Adet Düzensizliği​​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Adet hemen hemen her kadının rastladığı vücuttan kirli kanın aktarılmasını sağlamaktadır. Adet dönemi 28 ile 30 günde 1 defa tekrarlanmaktadır. Bazı bireylerde ise bu günlerin üzerinden bir hafta geçmekte veya bir hafta erken adet gözlenmektedir. Adet düzensizliği birden fazla hastalığa sebep olabilir. Kanser hastalığı adet düzensizliği durumunun en fazla rastlanıp sonuçlanan hastalıklarındandır.

Eğer bir bayan 22 günden önce veya 40 günden sonra adet görüyor ise o vakit adet düzensizliği ortaya çıkmış demektir.

Genellikle kürtaj ve sezaryen olduktan sonraki dönemlerde bu rahatsızlık meydana gelmektedir. Kanama miktarı çok önemli olmakta ve fazla kanaması olan bireyler mutlaka muayene olmalıdır. Çünkü fazla kanama sonrasında kansızlık dediğimiz hastalık meydana gelebilir hastanın hayati açıdan sağlığı etkilenebilir.

Genç ve ergenlik bireylerde ise o vakit tedavi gerçekleşmediğinde yumurtalık kistleri oluşmaktadır. Yumurtalık kistleri iyi ve kötü huylu olup yumurtalıklara ciddi hasar verebilmektedir. Bu yüzden en kısa zamanda tedavi gerçekleştirilmelidir.

Menopoz döneminde kanama düzensizliği meydana çıktığından dolayı hasta çok tedarikli olmalıdır. Adet düzensizliğinin oluştuğunun bilincinde olmak mümkün olmayabilir. Bu yüzden menopoz dönemine girer girmez gerekli tetkitler yapılmalı ve her hangi bir kist oluşup oluşmadığı belirlenmelidir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Adet Döneminde Yenilecek En İyi Yiyecekler

Adet Döneminde Yenilecek En İyi Yiyecekler​ Nelerdir?​ Adet Döneminde Yenilecek En İyi Yiyecekler​​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Adet Döneminde Yenilecek En...

Kapat