Adet Döneminde Hamile Kalma Riski Nedir ?

Adet Döneminde Hamile Kalma Riski Nedir ?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Adet Döneminde Hamile Kalınır mı ? Adet Döneminde Hamile Kalma Riski Nedir ? Adet Döneminde Hamile Kalma Riskleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Adet Döneminde Hamile Kalma Riskleri yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Adet Döneminde Hamilelik Olur Mu?
Kadınların her ay yaşadıkları adet dönemi yaklaşık olarak 3-7 gün arası sürmektedir. Bu adet döneminde hamile kalınmaz diye bilinmektedir. Peki bu bilgi ne kadar doğrudur. Gerçekten de adet döneminde hamile kalma riski var mıdır yok mudur? İşte cevabı…

Âdet döneminde girilen cinsel ilişkiden hamile kalınması çok zor olmakla birlikte imkânsız değildir.

Korunmasız cinsel ilişki yaşamak sağlıklı olmadığı gibi hamile kalınması açısından da risklidir. Zira âdet döneminde girilen cinsel ilişki sonrasında gebe kalmak tıbben mümkündür.

Bu durumun sebebi yumurtlama zamanının değişkenlik gösterebilmesidir. Çoğu kadın iki âdet dönemi arasında yumurtlar ve bu da kadının bilinen en doğurgan dönemidir. Ancak yapılan araştırmalara göre bazen zamansız yumurtlamalar da gerçekleşebilir.


Adet Döneminde Hamile Kalınır Mı?
Teorik olarak adet döneminde girilen cinsel ilişki sonucunda hamilelik olma ihtimali çok düşüktür ancak imkansız denilemez. Bazen başka tür kanamalar adet kanaması sanılabilir ve bu kanama esnasında girilen ilişkide kadın kendisini adetli sandığı için korunmayabilir ve sonuçta yumurtlama yakın zamanda gerçekleşmişse hamilelik oluşabilir, bu düşük de olsa bir ihtimaldir. Bu nedenle korunmadan girilen her ilişkide adet döneminde bile olsa gebelik ihtimali göz önünde bulundurulmalıdır, gerekirse gebelik testi ve doktor kontrolü ile tedbir elden bırakılmamalıdır.

Son Aranan Kelimeler

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Gebeliğin ( Hamileliğin ) 40. Haftası Neler Olur ?

Gebeliğin 40. Haftası - Bebeğiniz Bu Hafta Doğuyor ​ Gebeliğin ( Hamileliğin ) 40. Haftası Neler Olur ? Gebeliğin ( Hamileliğin )...

Kapat