Anasayfa / Alternatif Tıp / Şifalı Taşlar Ve Faydaları / Achat Taşının Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?
Achat Taşının Faydaları Nelerdir?

Achat Taşının Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Achat Taşının Faydaları, İnsanlar Üzerindeki Etkileri Nelerdir? Achat Taşının Faydaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Achat Taşının Faydaları yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Achat Faydaları
Genel olarak akik taşı güçlü bir iyileştiricidir. Bir çeşit terapi aracıdır diyebiliriz. Taşın bünyesinde bulunan çeşitli mineraller, farklı hususlarda şifa kaynağıdır. Ancak bedene temas etmesi için güneş enerjisi başta olmak üzere doğadaki enerjinin taştan geçerek bedene ulaşabilmesi gerekmektedir. Akik taşının şu yararları vardır:

 • Taşıyanı tehlikeden korur, uyumsuzluklarına son verir.
 • Uykusuzluğa, korkaklığa, karabasana, nazara ve hatta metobolizmanın düzgün çalışmasına faydası vardır.
 • Gerçeklerin farkına varılmasında yardımcıdır.
 • Güçlü ve erkeksi bir enerjiye sahip olan akik, cinsel organlar ve cinsel güç için faydalıdır.
 • Bedenin gerginlik olan kısımlarına sıcaklık hissi verir ve gerginliği azaltır.
 • Vücuttaki fazla veya olumsuz enerjiyi boşaltır ve böylece sitresi yok eder.
 • Kişiyi sosyalleştir, çevre ve insanlarla uyum sağlamasına yardımcı olur.
 • Korkuların yenilmesinde, cesaretin arttırılmasında yardımcı olur.
 • Akıl ve mantık gücünü geliştirir.
 • Bedeni güçlendirir, lenflerin sirkülasyonunu rahatlatır.
 • Tansiyonu dengeler. Özellikle düşük tansiyonu normal seviyeye getirir.
 • Nazara karşı koruma sağlar. Zira ilk bakış için dikkat çekici özellik taşır.
 • Canlılık veren enerjisiyle, kendinizi sıkıntılı ve kötü hissettiğiniz anlarda olayların iyi yönünü de görmenizi sağlar. İnsanların olumsuzluklarından kolayca etkileniyorsanız akik size iyi gelecektir.
 • Kendisini taşıyan kişilere güç, keyif ve iyimserlik hissi verir. Ceplerinde bu taşı taşıyan çocukları olumsuz duygulardan ve münakaşalardan korur.
 • Dünyevi başarıyı simgeleyen akik, negatif enerjiye karşı koruma sağlar ve tükenmiş olan cesareti canlandırır. İş adamlarının bu taşı, özellikle belin altında (cepte veya yüzük olarak olabilir) taşımaları faydalı olacaktır. Özellikle yüzük olarak kullanıldığında kişinin kendisine güvenini arttırır.

 

yemen taşı akik taşı
agateachat

Yapısal Özellikleri
Taşların sırlı şahı, Ölümsüz Taş ve Yemen Taşı adlarıyla şan bulmuştur. Akik taşı, eski çağlardan beri süs eşyası, mücevher bazen de olumsuz enerjilere karşı koruyucu etmen olarak kullanılır. Bir merkezin çevresinde çeşitli renklerde halkalardan oluşmuş bir görünümdedir. Serttir ve renkli kısımları ışığı geçiren bir yapıya sahiptir.

İsmini Sicilya’da bulunan Achates Nehri’nden almıştır. Agat ve Akit olarak ünlenen taşlar, kırmızı, gri, beyaz, mavi, kahverengi ve yeşil karışımı renklerdedir. Peygamber Efendimiz, akik taşlı bir yüzüğü mühür olarak kullanmıştır. Akik taşına kimileri Ateş Taşı ya da Gezgin Taşı derler.


Önemli Not
Akik taşı eskiden Yemen Taşı olarak bilinirdi. (Bazı kaynaklarda yemen taşının zirkon olduğu söyleniyor. Ancak akik olması daha güçlü bir ihtimal.Maden yüksek mühendisi Mehmmet Yaşar Ethemin Kitabındakarneola yani bildiğimiz kırmızı akiğe yemen taşı denilirken, yine bir agat türü olan kırmızı çizgili akikolarak bilinen sardoniks taşına da yemen taşı denilmiş. Edmund Harold’un Kristal mucizesi adlı kitabında ise granat için yemen taşı denilmiş.)

Akik taşının diğer yanlarını öğrenmek için, silisyum, aleminyum, demir, magnezyum, manganez ve kalsiyum minerallerinin fonksiyonlarıyla azlığı ve fazlalığı halinde ne gibi sorunlara yol açtığına bakınız.

Çünkü akik taşının yaşa, burca ve bünyeye göre olumlu etkileri farklı şekildedir. Maksadına göre uzmanına sorarak kullanılması tavsiye edilir.

Her taş gibi akiğinde yarar yerine zarar getirebileceği unutulmamalıdır.

Diğer İsimleri: Akik, Yemen Taşı
Sertliği: 6,5 – 7
Özgül Ağırlığı: 2,57 – 2,65
Kimyasal Grubu: Silikat
Yapısal Görünümü: Yarısaydam, saydam veya opak
Parlaklığı: Donuk camsı, yağımsı
Kimyasal Formülü: SiO² + Al, Ca, Fe, Mg, Mn
Alt Türleri: Mavi Akik, Kırmızı Akik, Yosunlu Akik, Oniks, Sardoniks
Uyumlu Olduğu Unsur: Toprak
Uyumlu Olduğu Şakra: Gırtlak, güneş sinirağı, kök, altkarın
Uyumlu Olduğu Burç: İkizler (Kırmızı ve Yosunlu Akik), Boğa, Yengeç, Oğlak, Kova
Rengi: Bir merkezden yayılan kuşaklarda farklı renkler olarak kendini gösterir. Kırmızı, gri, beyaz, mavi, kahverengi, yeşil
Sembolü Olduğu Hususlar: İletişim, duygusal, bedensel ve eterik bedenler
Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler: Çin, İtalya, Madagaskar, Meksika, Mısır, Almanya, Hindistan, Brezilya ve Uruguay

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Pelvik Ağrının Jinekolojik Nedenleri Nelerdir?

Pelvik ağrının jinekolojik nedenleri nelerdir? Pelvik ağrının jinekolojik nedenleri hakkında sizler için bulduğumuz videolar aşağıdaki gibidir. Pelvik ağrının jinekolojik nedenleri hakkında, bu...

Kapat