Anasayfa / Erkekler İçin Sağlıklı Yaşam / Erkek Estetiği Hakkında Bilgiler / Saç Ekimi / 50 Yaş Sonrası Mükemmel Saçlar Hayal Değil!
50 Yaş Sonrası Mükemmel Saçlar Hayal Değil!

50 Yaş Sonrası Mükemmel Saçlar Hayal Değil!

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

50 Yaş Üzeri Erkekler Saç Ekimi Yaptırabilir Mi? 50 Yaş Üzeri Erkeklere Saç Ekimi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. 50 Yaş Sonrası Mükemmel Saçlar Hayal Değil yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Erkeklerin kabuslarının en başında saç dökülmesi geliyor. Ancak gelişen teknoloji ile 50 yaş sonrası bile saç ekiminde mükemmel sonuçlar elde edilebiliyor. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. İlhan Serdaroğlu konu ile ilgili bilgiler verdi. Op. Dr. İlhan Serdaroğlu,”50 yaş üzeri hastalarda genel olarak mükemmel sonuçlu, eksiksiz saç ekimi operasyonlarından çok, yaşa uygun, daha gerçekçi sonuçlar talep ediliyor. Hastaların bu yaşlardan sonra saç kaybının tamamen geri döndürülebilmesi; yirmili yaşlardaki durumlarının eksiksiz restorasyonu gibi bir ısrarları yok. Bu gerçekçi beklenti, ileri yaşlarda saç ekimi operasyonu yaptıran hastaların memnuniyet oranlarını artırmakta”dedi.

Op. Dr. İlhan Serdaroğlu,”Erkeklerde genetik saç dökülmesi ergenlikten, 40 ve 50’li yaşlara dek herhangi bir zamanda başlayabiliyor. Erken yaşlarda başlayan saç dökülmesi tedavileri ile erkeklerde saç kayıpları kontrol altına alınabilir ve kozmetik olarak pek fazla kayıp yaşanmaz. Bazı hastalarda ise saç kaybı bir kader olarak algılanır ve yaşın getirdiği doğal bir süreç olarak kabullenilir. Fakat 50’li yaşlardan sonra kendini gösteren saç kayıplarında; insanların değişebilen global hayat şartları, kariyer ve yeni iş olanakları erkekte saç restorasyon isteği uyandırabilir. Erkek hastalarda, son yıllardaki moda trendler, sağlıklı yaşam istemi, anti aging algısı ve sosyal baskıları nedeniyle eşleri gibi genç, bakımlı görünme isteği artmakta. Bazılarında ise sadece aynada “kel” görünmeme isteği ile saç ekimi yapılması gündeme gelebiliyor.”diye belirtti.

Op. Dr. İlhan Serdaroğlu sözlerine şöyle devam etti; “50 yaş üzeri saç ekimi yaptırmak isteyen hastaların doktorları ile bazı konuları görüşmelerinde fayda var: İlki, ileri yaşlarda olan erkeklerde saç restorasyonu kişiye uygun yapılmalı.

GUMUSKENT_20141219_6

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
2015’in Estetik Trendleri

2015'in Estetik Trendleri Nelerdir? 2015'in Estetik Trendleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. 2015'in Estetik Trendleri yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız...

Kapat