11 Adımda Mükemmel Makyaj

11 Adımda Mükemmel Makyaj

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Mükemmel Makyaj İçin Gerekenler Nelerdir? Mükemmel Makyaj hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. 11 Adımda Mükemmel Makyaj ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​​

Makyaj yapmak bazen çok vaktinizi alsa da, belli adımları izleyerek hem mükemmel makyaj yapabilir hem de zamandan kazabilirsiniz.

Makyaj yapmak bazen çok zor ve zahmetli bir iş haline gelebilir. Özellikle işe giderken veya bir yere geç kaldığınızda, çabuk ve güzel bir makyaj yapmak çok zordur. Size aşağıda vereceğimiz 11 adımı izleyerek, makyaj yapmayı daha kolay bir hale getirebilirsiniz. Süreceğiniz bir rimel, allık ve dudak parlatıcı ile de harika gözükmeniz mümkün. Sadelikten ve az makyajdan hoşlanıyorsanız, bu adımlardan tercih etmediklerinizi atlayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken ilk nokta, cildinizin güzel görünmesini sağlamanızdır. Alt yapı güzel olduğu zaman, gözlerinizi ve dudaklarınız ortaya çıkartmak çok daha kolay olacaktır. İşte 11 adımda mükemmel makyaj:

Gerekli malzemeler

 • Koruyucu krem
 • Kapatıcı
 • Fondöten
 • Eyeliner
 • Göz kalemi
 • Rimel
 • Kirpik kıvırma aleti
 • Göz farı
 • Bronzlaştırıcı pudra
 • Allık
 • Ruj veya dudak parlatıcısı
 • Dudak kalemi 


1. Koruyucu krem uygulayın

Nemli ve taze bir cilt her zaman daha seksi ve genç görünmenizi sağlar. Bundan dolayı, cildinizi dış etkenlerden, güneşin zararlı ışınlarından korumak ve nemlendirmek için mutlaka, cildinize uygun bir ürün edinin. Cildinizi temizlemekle işe başlayın, daha sonra koruyucu kreminizi yüzünüze ve boyunuza iyice yedirerek uygulayın. Bu işlemi hava yağmurlu veya kapalı olsa da mutlaka her gün yapın. Eğer cildiniz çok kuru ise, koruyucu sürmeden önce, nemlendirici sürün. Eğer cildiniz yağlı ise, önce yüzünüzü sıcak suyla yıkayın ve tonikle temizleyin, daha sonra, koruyucu kreminizi uygulayın. Koruyucu krem sayesinde, cildiniz zararlı ışınlardan korunacak, lekeler ve kırışıklıklar azalacaktır.

2. Kapatıcı uygulayın
Yüzük parmağınız yardımı ile kapatıcınızdan bir miktar alın ve sorunlu bölgenize sürün (gözaltları, burun kenarları ve çene), daha sonra hafif dokunuşlarla kapatıcınızı istediğiniz gibi yayın, bu noktada dikkat etmeniz gereken, kapatıcıyı ovarak veya parmağınızı sürterek değil, hafif dokunuşlarla yaymanız olmalıdır.

3. Fondöten uygulayın
Yüzünüze fondöten uygularken, çene bitiminde iyice dağıldığından emin olun. İyi dağılmamış bir fondöten uygulaması, kalıp gibi ve sahte duracaktır. Bazı kadınlar fondöteni bütün yüzlerine uygulamayı tercih ederler. Siz bunu yapmak yerine, cildinizdeki lekelere, ton olarak daha açık yerlere ve burnunuzun çevresine fondöten uygulayın. Kışın, soğuktan yanaklarınız kızarıyorsa, bu bölgeye de fondöten uygulayabilirsiniz. Daha doğal bir görüntü için, açık renkli ve cildinizden bir ton koyu olan ürünleri tercih edin.

4. Allık ve bronzlaştırıcı uygulayın
Elmacık kemiklerinize yüz renginize uygun tonda bir allık uygulayın. Burada kullanacağınız fırçanın büyük önemi vardır, at kılından yapılmış fırçaları tercih edebilirsiniz. Allığı, kulağınızdan, burnunuza doğru hareketlerle uygulamaya çalışın. Bu noktada yüzünüze, cilt renginizden bir ton koyu bronzlaştırıcı da uygulayabilirsiniz.

5. Eyeliner uygulayın
Yukarıdaki 4 uygulama ile makyajınızın alt yapısını oluşturdunuz. Şimdi sıra geldi gözlere. Öncelikle göz kapaklarınıza eyeliner uygulayın. Basit uygulama, dumanlı gözler için uygulama, kedi gözleri için uygulama gibi bir çok eyeliner uygulaması vardır ama siz basit ile başlayın. Alt ve üst kirpiklerinizin başladığı yere, ince olmak koşulu ile eyeliner çekin. Son olarak, alta çizdiğiniz çizgiyi hafifçe elinizle dağıtın ki bozulduğu zaman veya aktığı zaman çok belli olmasın ve gözleriniz daha dumanlı gözüksün.

6. Tekrar kapatıcı uygulayın
Eğer göz kapaklarınıza far sürecekseniz, farın bozulmasını ve gözlerinizin içine akmasını engellemek için far süreceğiniz bölgeye önce kapatıcı uygulayın.

7. Göz kapaklarınıza far uygulayın
Eyeliner da olduğu gibi, göz farı uygulamanın da birçok yöntemi vardır. Siz yine en basit yöntem ile başlayın. Göz kapağınızda bir bölge seçin ve öncelikle farınızı, bu noktaya sürün. Daha sonra farınızı dağıtmaya başlayın ve göz kapaklarınızın çıkıntıları ile kırışıklıklarınızın olduğu bölgeleri daha koyu bırakın, diğer bölgelere, farınızı eşit miktarda yayın.

8. Kirpiklerinizi kıvırın
Kirpik kıvırma aleti ile kirpiklerinizi kıvırın. Kıvırma işlemine başlamadan önce, kirpik kıvırma aletinizi 3 saniye sıcak föne tutun, böylece çok daha etkili sonuçlar alabilirsiniz. Tabi bu aleti, kirpiklerinize süremeden önce çok sıcak olmadığından emin olun.

9. Rimel uygulayın
Rimeli, kirpiklerinizin kökünden uçlarına doğru tek ve hızlı hareketlerle uygulamaya dikkat edin. Aynı bölge için bu hareketi 3-4 kere yapın.

10. Göz kalemi uygulayın
Seçeceğiniz renkte bir göz kalemini, alt göz kapağınıza uygulayın. Eğer kalemi, göz kapağının içine çekerseniz, gözleriniz daha küçük, dışına çekerseniz daha büyük görüneceklerdir. Eyeliner uygulamayı tercih etmediyseniz, üst göz kapağınızın sadece kulağınıza doğru olan kısmına yarım bir şekilde de göz kalemi çekerek, gözlerinizin çekik gözükmesini sağlayabilirsiniz.

11. Son olarak dudaklar
Makyajınız bittikten sonra, hangi rujun yüzünüze daha uygun olacağınıza karar verebilirsiniz. İster açık renkli bir dudak kalemi ile dudak hatlarınızı belirleyip, daha sonra ruj veya parlatıcı uygulayın. İsterseniz direk seçtiğiniz renkte bir ruj uygulayın. Seçim size kalmış. Eğer ince dudaklara sahipseniz, bir dudak kalemi aracılığıyla dudaklarınızın daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz.


Bu 11 adımı da uygulayarak, kısa zamanda makyajınızı tamamlamanız ve mükemmel gözükmeniz işte bu kadar kolay.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
7 Değişik Dumanlı Göz Makyajı Uygulaması

Dumanlı Göz Makyajı Uygulaması Nasıldır? Dumanlı Göz Makyajı Uygulaması hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. 7 Değişik Dumanlı Göz Makyajı Uygulaması ​yazısını sadece bilgi edinme...

Kapat