10 Adımda Kusursuz Sarışın Olmak

10 Adımda Kusursuz Sarışın Olmak

[Toplam:1    Ortalama:3/5]
Kusursuz Sarışın Nasıl Olunur? Kusursuz Sarışın Olmak hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. 10 Adımda Kusursuz Sarışın Olmak ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​

Mükemmel sarışınlığa kavuşmak zor bir mücadele olabilir. Bu yüzden işin uzmanlarına danıştık ve onlardan 10 çok önemli tavsiye aldık!


1- Sarışın olma sebebinizi belirleyin

Sarışınların daha çok eğlendiğini düşündüğünüz için mi yoksa eşinizi bir sarışına bakarken yakaladığınız için mi sarışın olmaya karar verdiniz? Ne olursa olsun keyfini çıkarmaya bakın! Bıçak altına yatmadan görünümünüzü değiştirmenin en kolay yolu saç rengini değiştirmektir.

2- İnsanlar sizi ciddiye almayacaktır, buna hazır olun
Sarışınlarla ilgili aptal şakalar duymaya hazır olun.
 ​


3- Saç cilası işlemi talep edin
Saç cilası işlemiyle mükemmel sarışınlığa ulaşmanız daha rahat olacaktır. Saç cilası sayesinde saçlarınız ekstradan 4-6 hafta daha parlak görünecektir.

4- Röfleye, tek bir işleme ya da ikisine birden ihtiyacınız olup olmadığından emin olun
Saç renginiz 7 seviyesinde ya da üzerindeyse muhtemelen sadece röfleye ihtiyacınız olacaktır. Daha koyu saçlarınız varsa tek bir işlemle bu işi halledebilirsiniz. Saçlarınız 5 seviyesinin altındaysa saç açma işlemine ihtiyacınız olacaktır.

5- Makyaj malzemelerinizi değiştirmeye hazır olun
Saç renginizle yüzünüz bir bütündür. Sarışın olmanız normalde kullandığınız rujun bile farklı görünmesine sebep olacaktır bu yüzden büyük ihtimalle rujunuzu değiştirmek zorunda kalacaksınız. Saçlarınızı boyattıktan sonra bir makyaj uzmanına gitmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6- Ne kadar sarışın olmak istediğinizden emin olun
Pek çok farklı sarı saç tonu vardır. Seçeceğiniz rengin ten renginize uyacağından emin olun. Kuaförünüze karşılaştırma yapabilmek için beğendiğiniz ve beğenmediğiniz sarı saç resimleri götürün. Resimlerin gerçekçi olmasına, siyah beyaz olmamasına dikkat edin. Resimlerde sarı saçların etraftaki ışıklar yüzünden farklı çıkabileceğini unutmayın.

7- İşin uzmanını bulmaya çalışın
Saç rengini gerçekten beğendiğiniz birini bulun ve hiç çekinmeden ona saçlarını nerede boyattığını sorun. Aynı yöntemi saç rengini beğenmediğiniz kişilere de sorun bu sayede nereye gitmemeniz gerektiğini önceden bilmiş olursunuz.

8- Şampuanınızı ve saç kreminizi değiştirmeye hazır olun
Sarışınlığa geçmek kullandığınız ürünlerin daha fazla amonyak ve beyazlatıcı içermesi anlamına gelir. Bu ürünleri kullanmaya başladıktan sonra saçlarınızda bir doku değişikliği hissedeceksiniz. Artık saçlarınız daha az şampuana ihtiyaç duyacak ama daha fazla saç kremi kullanmanız gerekecek. İçinde sülfat maddesi içermeyen bir şampuan ya da yenileyici özelliği olan bir bakım kullanmanızı öneriyoruz.

9- Kendi doğal saç renginizden emin olun

Saç renklerini en koyudan en açığa sıralarsak ve 1’den 12’ye kadar numaralandırırsak, 1 en koyu saç rengi 12’de en açık sarı renk olacaktır. Saçlarınızı boyatmaya karar verdiyseniz doğal saç renginizi uzun bir zaman göremeyeceksiniz. 16 yaşından büyük birinin saç renginin 7’den daha yüksek olduğu çok rastlanan bir durum değildir.

10- Bu iş için bütçeniz nedir?
Sarışın olmak süreklilik isteyen bir iştir. Gerçekten sarışın olmaya karar verdiyseniz her 4 ile 12 haftada bir gerçekleştireceğiniz bakım masraflarını karşılayabileceğinizden emin olun.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Büyük Değişiklik Yapacak Saç Bakım Sırları

Büyük Değişiklik Yapacak Saç Bakım Sırları Nelerdir? Büyük Değişiklik Yapacak Saç Bakım Sırları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Büyük Değişiklik Yapacak Saç Bakım Sırları ​yazısını...

Kapat